Konifery

Substráty, zemina, kůra

Substráty

Rašelina je vysoce kvalitní přírodní organická hmota bez přísad, upravená pouze tříděním na střední zrnitost. Má všestranné využití jak v zemědělství, tak v lesnictví (při výsadbě školek),   v zahradnictví. Vhodná k přípravě pěstebních substrátů, ideální pro kyselomilné rostliny.

Zahradnický kompost je určen k obohacení zeminy o živiny a organickou hmotu. Používá se k základnímu hnojení venkovních záhonů, do skleníků a při výsadbě okrasných ovocných stromů.

Substrát zahradnický je vyroben z rašeliny a vyzrálého kůrového humusu. 100% přírodní materiál, obohacený o živiny. Vhodné na přesazování květin do balkónových a okenních truhlíků, pro výsadbu okrasných keřů a stromů, pro mobilní zeleň v kontejnerech. Nedoporučuje se  na kyselomilné rostliny či výsevy, množení rostlin citlivých na vyšší obsah živin.

Dále nabízíme i speciální substráty na:

pelargonie a jiné balkonové rostliny, borůvky, jehličnany, hortenzie, orchideje  

Mulčovací kůra

Mulčovací kůrou je nejčastěji směs smrkové a borové kůry.Výrazně omezuje růst plevele. Reguluje půdní vlhkost, a tím snižuje nároky na zálivku. Snižuje i riziko přehřátí a promrznutí půdy. Postupným rozkladem zvyšuje podíl biologického humusu v půdě. Na záhonech působí esteticky, přirozeně i dekorativně. Používá se v zahradách, parcích  a záhonech k okrasným dřevinám.

Mulčovací kůru nabízíme volně loženou i balenou (70 l).

kůra směsná (drcená) – 1315 Kč1)

1)pozn. uvedená cena je za 1 m3  vč. DPH

Volně loženou kůru Vám rádi naložíme naší technikou vždy ve všední dny a po předchozí domluvě.