Konifery

Růže

Stromkové růže

Název ‚stromkové‘ vyplývá pouze ze způsobu pěstování. Tyto růže se očkují až na kmínek. Oblíbené jsou růže velkokvěté i mnohokvěté. Na nízkých kmíncích jsou vzhledově atraktivní miniaturní růže.

Nejlépe vynikne jako solitéra či v samostatné skupině. Hodí se i do pravidelně řešených zahrad, do nádob na terasy, balkony, schodiště, chodníky. Nedoporučují se otevřené návětrné plochy. 

Nabízíme různé sorty.

Pnoucí růže

Na údržbu více náročné růže. Výhony dorůstají až 4 m. Intenzitu růstu lze podpořit přídavnými hnojivy (2-3 x za rok), nejlépe v době rašení a po prvním kvetení. Nevymrzají. Na jaře se odstraní nemocné a zmrzlé staré větve. Květy se tvoří na nových výhonech.

Vyžadují slunné a chráněné stanoviště, pH neutrální až bazické, pravidelnou zálivku. Nejčastěji plnokvěté. Kvetou od června do října.

Měkké výhony potřebují oporu k popínání. Možnost přivazování. Určené na opěrné zídky, pergoly, treláže, loubí, ploty.

Nabízíme:

červená – Sympatie

růžová– Coral Dawn

oranžová – Westerland

žlutá – Lichtkonigin Lucia

Růže polyantky

Růže nízkého vzrůstu. Opakovaně až nepřetržitě bohatě kvetoucí. V květenství jsou desítky květů, v průměru 3 až 5 cm. Květy jsou jednoduché, drobné. Nenáročné, odolné vůči nízkým teplotám. Většinou nevoní. Vhodné do záhonů.

Nabízíme:

červená – Puzsta (tmavá), Satchmo

žlutá – Gold Free (sytá)

růžová – Milrose (světlá)

žluto-červená – Samba 

Velkokvěté růže

Velkokvěté růže někdy nazýváme podle vyšlechtěné čínské čajové jako čajohybridy (ČH). Tvoří silnější výhony, víceméně rovnoměrně uspořádané, výška max. 1 m. Lesklé olistění. Květ je plný, velký (průměr 9 až 14 cm) a výrazně zbarvený. Na jednom výhonu nejčastěji 1 až 6 květů, schopné remontace. Vrchol prvního kvetení bývá v červnu nebo červenci, nakvétají až do pozdního podzimu. Často výrazně voní. Vhodné na záhony i pro řez.

Nabízíme:

červená – Asiana (rub bílý), Barkarole (tmavá, krásně voní), Ingrid Bergmann (intenzivně voní), Josef Klimeš (tmavá, sametová), Lidka (světle červeno-oranžová)

​fialová – Big Purple (tmavá)

oranžová – France Libre (zářivá), Super Star (lososová)

růžová – Lucia Nistler (sytá), Milrose (světlá)

žlutá – Landora, Gloria Dei (Růž. okraj), Golden Medal (tmavá)