Konifery

Popínavé rostliny

Popínavé kvetoucí

Vyžadují chráněné slunné stanoviště a propustnou živnou půdu. Je nutná podpůrná stabilní konstrukce.

Plamének lze pěstovat i v nádobách. Zpětný řez u plaménku (20–50 cm nad zemí) podporuje kvetení a tvorbu silných výhonů v další sezóně.

Vistárie kvete působivými modrofialovými květy v hroznech (až 30cm) na jaře ještě před vyrašením listů. Zato plnou krásu květů trubače a plaménku lze vychutnat během celého léta.

Dále nabízíme: trubač (Campsis radicans)opletka (Fallopia aubertii), zimolez (Lonicera x heckrotii), zimolez (Lonicera periclymenum)vistárie (Wisteria sinensis)

Popínavé opadavé

Díky dynamickým změnám habitu jsou oblíbené během celého roku. Prostor nejprve oživí jemné svěže rašící listy, které se v létě přemění na bujný sytě zelený porost a na podzim se vybarví do teplých barev. A samotná kresba větví na konstrukci v zimním období působí dekorativně.

Nabízíme: zimolez (Lonicera japonica ‚Aureoreticulata‘), přísavník (Parthenocissus) tříprstý i pětiprstý.

Popínavé stálezelené

Okrasné listem, květy mnohdy nevýrazné. Mají široké použití jak v zahradách, tak ve veřejné zeleni. Tmavě zelené olistění silně kontrastuje nejen se světlými pestrolistými dřevinami a květinami, ale i s plastikami, kameny či budovami. Dobře snáší i přistínění.

Nabízímezimolez (Lonicera henryi), břečťan (Hedera helix)