Konifery

Dekorace

Osázené nádoby

Osázené nádoby jsou určeny především pro ty, jež chtějí mít alespoň kousek své zahrádky, ale nemají na ni dostatek času ani prostoru.

Při výsadbě pamatujte, že do jedné nádoby patří jen druhy s jednotnými nároky na světlo, vlhkost a pH substrátu. Kombinujte druhy, tvary a barvy rostlin tak, aby se vzájemně doplňovaly a nekonkurovaly si.  

Z trvalek využijte různé druhy skalniček (plamének, tařice, trávnička, lomikámen), netřesků (Sempervivum), rozchodníků (Sedum), zběhovců (Ajuga), travin atd.  Pro osázení nádob jsou vhodné i vřesovištní rostliny (vřes, vřesovce, skimie, dabécie), které skvěle korespondují se zakrslou formou jehličnanů.  Sezónní kvetoucí efekt v nádobách zaručuje skupina letniček a dvouletek. Na rozdíl od trvalek vyžadují ale intenzivní péči tj. závlahu, přihnojení, odstranění odkvetlých částí, postřik.

Samotný výběr nádoby záleží spíše na vlastním vkusu a prostorových možnostech, protože  nabídka dnešních materiálů a tvarů je velmi široká. Cenově nejdostupnější jsou nádoby plastové, oblíbené jsou i přírodní materiály, zejména kamenná koryta a misky. Každá nádoba musí mít odtokový otvor a drenážní vrstvu (do ⅓ výšky nádoby).

Osázené nádoby jsou vhodné pro oživení předzahrádky, domovních vchodů, dvorků, teras, balkonů, okapů, pergol, ale i zahradních zákoutí. 

Nabízíme:

Jehličnany – zakrslé borovice kleč Pinus mugo ‚Mops‘, smrk  (Picea glauca ‚Conica‘, Picea abies ‚Nidiformis; Little Gem‘, jedle (Abies koreana ‚Oberon‘), jalovec (Juniperus horizontalis ‚Wiltonii; Douglasii; Blue Chip‘), jedlovec (Tsuga canadensis ‚Jeddeloh‘), cypřišek(Chamaecyparis obtusa, Chamaecyparis orientalis ‚Nana‘)

Vždyzelené dřeviny – zimostráz (Buxus sempervirens), vřes (Calluna vulgaris), vřesovec (Erica carnea), pieris (Pieris japonica), rododendron (Rhododendron impeditum).

Vánoční a dušičková vazba

Během kalendářního roku je mnoho příležitostí, kdy vhodně zvolená aranžmá či dekorace může podpořit sílu okamžiku a vytvořit příjemnou atmosféru. My se především zaměřujeme na čas adventní a vánoční. Nezapomínáme ani na uctění Památky zesnulých (2.listopadu), kdy je čas zavzpomínat na ty blízké, jež mezi námi nejsou.

Vyrábíme věnce, košíky, vypichované nádoby, svícny a dekorace. Používáme výhradně naši kvalitní jehličinu, na aranžování přírodní a dekorační materiál.

Rozsviťte svůj vánoční stůl adventním věncem či svícnem z rukou našich tvořivých kolegyň, a vychutnejte si tak pravou vánoční pohodu.

Zajišťujeme i prodej vánočních stromků!