Konifery

Novinky v „Kanadských borůvkách“

Vaccinium corymbosum, neboli „kanadská borůvka“ je nyní k dispozici i v nových moderních kultivarech, které se vyznačují především velkou velikostí plodů, a oproti původním starým odrůdám více, než dvojnásobnou bohatou úrodou, která může dosahovat výnosů až kolem 7kg z rostliny.

Nové rané odrůdy v nabídce:

Chanticleer“ má velmi velké plody, které dozrávají koncem června. Mají sladkou výraznou chuť. Plodí až 7kg z keře.

„Hannah Choice“ zraje začátkem července, má velké sladké aromatické plody s náznakem chuti meruňky. Je to nejvýnosnější raná odrůda, která je schopna dát i více, než 7kg z keře.

Nové středně rané, neboli letní odrůdy:

„Denis Blue“ zraje od konce července. Tato velmi zajímavá nová odrůda má velmi veliké plody, téměř stejně velké, jako dosavadní rekordman Chandler, navíc zraje dříve a má výnosnost kolem 7kg z keře. Je odolná a nenáročná. Pro maximalní výnos je dobré vysadit ji společně např. s odrůdou ´Spartan´

„Hortblue petite“ patří mezi tzv. „balkonové borůvky“, protože má nízký vzrůst kolem 1m, a proto ji lze s úspěchem pěstovat v nádobách. Je remontantní, takže dává min. dvě odrůdy za sezónu.Chuťově je výborná aromatická se středně velkými plody.

Nové pozdní odrůdy:

„Bonus“ zraje v srpnu, má také jedny z největších plodů mezi borůvkami. Téměř, jako „Chandler“. Je výborná, sladce aromatická. Bohatě plodí s vysokým výnosem kolem 6kg z rostliny. Je odolná houbovým chorobám. Není plně samosprašná, jako opylovač je doporučen např. „Polaris“